Niewielkie, kompaktowe rozmiary wcale nie muszą oznaczać niskich osiągów, co jednoznacznie udowodniło BMW ze swoim modelem z serii 2. M235i Racing to niewielkie coupe z ponadprzeciętnymi wynikami, których mogą mu pozazdrościć seryjnie produkowane supersamochody.

333 KM pod maską i moment obrotowy na poziomie 450 Nm

BMW przygotowało serię Racing dla najbardziej wymagających kierowców. Modelowi nadal wiele brakuje do osiągów Astona Martina DB9 oraz nowych konstrukcji Ferrari, ale w swoim segmencie jest prawdopodobnie liderem. Mowa oczywiście o modelu BMW M235i, który jest ciekawą alternatywą dla nieosiągalnych cenowo konstrukcji. Samochód cieszy oko pod względem wizualnym i technicznym.

Konstrukcja mierzy 4,4 metra długości, prawie 1,4 wysokości i 1,8 szerokości. Samochód został wyposażony w wyczynowe hamulce, 18-calowe obręcze kół oraz zaawansowane zawieszenie H&R. Do dyspozycji kierowcy jest jednostka benzynowa o pojemności 3 litrów, która generuje moment obrotowy na poziomie 450 Nm oraz 333 KM. Samochód został wyceniony na niespełna 60 tys. euro.