Z komunikatów opublikowanych w ostatnim czasie przez Audi wynika, że producent ma wprowadzić w 2014 w sumie jedenaście nowych modeli do swojej oferty. Znamy już pierwsze szczegóły i plany spółki na ten rok. Warto było czekać na nowości? Sprawdziliśmy to.

Jedenaście nowych konstrukcji niemieckiego producenta

Rynek motoryzacyjny w Europie przyspiesza, klienci naciskają na producentów do prezentowania kolejnych nowości. Uwagi do serca wziął sobie koncern VAG’a – Audi ma wprowadzić w sumie 11 nowych modeli i chociaż mogłoby się wydawać, że to liczba, która nie spodziewali się analitycy, to sam Fort tylko w 2014 chce rozpocząć produkcję kolejnych 23 nowych modeli.

Przedstawiciele Audi zapewniają, że nadal chcą kontynuować rozwój historycznego sukcesu marki, a przy tym spodziewają się rozszerzenia palety ofertowej o kolejnych jedenaście konstrukcji.

W nowościach mają pojawić się m.in. modele z segmentu Premium oraz kilka interesujących SUV’ów. Rupert Stadler, CEO marki Audi dodaje, że za dwa lata na rynku ma pojawić się m.in. Q1, Q2, Q4, Q6, a także Q8. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Audi pracuje nad rozszerzeniem modelu A8, czyli A9, która ma być alternatywą z nadwoziem typu Coupe.