Na targach motoryzacyjnych w Genewie, czeski producent ma zaprezentować model Octavia z fabryczną instalacją gazową CNG. Zdaniem ekspertów z branży motoryzacyjnej, Octavia będzie pierwszym, ale nie jedynym modelem z CNG.

Skoda Octavia niż na LPG

Nieoficjalne doniesienia prasowe wskazują, że Skoda obiera nową strategię i europejskim klientom oprócz instalacji LPG, ma także oferować CNG, który pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej.

Skoda Octavia G-TEC jest drugim modelem z instalacją CNG, tj. tuż po Citigo. Pod maską nowej Octavii znajdziemy jednostkę benzynową o pojemności 1,4 l i turbo o mocy 110 KM. Samochód na jednym tankowaniu CNG może przejechać do 410 kilometrów bez postoju na stacji, a kolejne 920 kilometrów na benzynie – ostateczny zasięg auta imponuje, bowiem przy zapełnieniu baków do pełna, kierowca może nie zatrzymywać się przez przeszło 1,3 tys. kilometrów.

Z informacji podanych przez przedstawicieli Skody, producent ma w ciągu najbliższych lat zwiększyć inwestycje w modele z instalacjami CNG, które mogą być wykorzystane przez firmy jako podstawowe auta flotowe.