Dla każdego państwa, które działa racjonalnie i planuje swój stabilny rozwój, niezmiernie istotną rzeczą jest rozbudowa wszelkiego rodzaju infrastruktury, która ma korzystnie oddziaływać na efektywność działa obecnych i przyszłych przedsiębiorców.

Bo to oni przecież przyczyniają się do rozwoju gospodarczego. Muszą mieć odpowiednie środki i narzędzia, aby móc efektywnie działać. A jednym z takich najbardziej istotnych elementów jest z pewnością infrastruktura drogowa. Motoryzacja i związany z nią transport jest bowiem jednym z najważniejszych obecnie elementów w funkcjonowaniu firm. Wszystkie rozwijające się firmy potrzebują wielu, bardzo rozmaitych towarów, półproduktów i narzędzi. A to wszystko musi być jakoś do nich dostarczone. Najlepiej do tego nadaje się rozbudowana sieć autostrad, dzięki którym towary krążą szybko i bezpiecznie. Ale ich budowa nie jest tania, więc państwo wprowadza, jeśli tylko to możliwe, odpłatności za drogi, albo zleca ich pobieranie firmom zewnętrznym.

Działa to przeważnie na zasadzie biletów pobieranych na wjeździe i opłacanych przy wyjeździe z autostrady. A dla tych, którzy częściej korzystają z dróg i dla których cenna jest każda chwila, oraz wygoda rozliczania opłat, wprowadzono systemy, które monitorują ruch i notują kiedy i o której ciężarówka wjechała na płatną drogę i z niej zjechała. A potem raz, pod koniec miesiąca, jest to zliczane i przedsiębiorca dostaje jeden rachunek. To bardzo wygodne rozwiązanie