Peugeot zaprezentował nowy model miejskiego auta, który w połowie 2014r. ma trafić do europejskich salonów sprzedaży. Szykuje się poważna konkurencja na rynku?

Peugeot walczy z konkurencją w klasie aut miejskich

Peugeot to kolejny producent, który rozpieszcza fanów miejskich 4 kółek. Tym razem francuski koncern zaprezentował model 108, który ma być lekki i tanim w eksploatacji autem dostępnym w przyzwoitej cenie.

Nowy model oficjalnie zaprezentowany przez producent prezentuje się naprawdę ciekawie. Samochód waży niespełna 840 kilogramów, a to bardzo dobry wynik jak na swoją klasę. Auto ma być dostępne w 3 wersjach nadwozia – 5-drzwiowej, 3-drzwiowej oraz cabrio.

Stylistycznie model nie odbiega od najnowszych produkcji francuskiego producenta. nowoczesna linia, duża porcja dynamizmu i świeżości może nawiązać realną rywalizację z niemiecką konkurencją w tym segmencie. Auto ma 1,62 m szerokości, 3,47 m długości. Samochód będzie dostępny z 14 oraz 15-calowymi obręczami – Peugeot zadbał także o bezpieczeństwo, w modelu 108 znajdziemy bowiem ESP, EBFD, ECBS oraz ABS. Cena nowego modelu nie jest na razie znana – samochód ma trafić do sprzedaży w lipcu 2014r. Więcej szczegółów na temat Peugeot’a 108 już niebawem w naszym serwisie.