W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat nowego, koncepcyjnego modelu marki Audi. Quattro Sport Concept zostało zaprezentowane przez niemiecki koncern w serwisie społecznościowym na Facebooku. Znamy także szacunkową specyfikację technoczną.

Audi Quattro Concept 650 KM pod maską

Z informacji podanych przez Audi, nowe Sport Quattro Concept ma 4,6 m długości, prawie 2 metry szerokości i 1,38 m wysokości. Samochód został zbudowany w oparciu o precyzyjne połączenie stalowych elementów struktury z wypełnieniami strukturalnymi wykonanymi z aluminium. Całość ma gwarantować doskonałe warunki jezdne i sztywność nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dach oraz maska Audi Sport Quattro Concept zostały wykonane z polimeru, a nadkola i drzwi z aluminium. Do dyspozycji kierowcy jest duża jednostka benzynowa V8 Bi-Turbo o pojemności 4 litrów, która w połączeniu z niewielkim silnikiem elektrycznym pozwala na wygenerowanie momentu obrotowego na poziomie 700 Nm – pod pedałem gazu kryje się 560 KM, które pozwalają rozpędzić samochód do 100 km/h w czasie 3,7 sekundy.

Z szacunków Audi, auto na 100 kilometrów zużywa średnio zaledwie 2,5 litra benzyny.

Zasięg na samym silniku elektrycznym według producenta wynosi niespełna pięćdziesiąt kilometrów. Czy i kiedy ewentualnie Quattro Sport Concept miałby pojawić się w sprzedaży na razie nie wiadomo.